Ünnepek és ünnepségek

2017. június 01. – 2017. június 30.

Az ünnepek és ünnepségek a családon túl is összekötnek bennünket. Ahogyan a családban igazán ünnepelnek, a családok ugyanolyan mértékben tudnak hozzájárulni az egyházközségben is az ünnepségek megszervezéséhez és megüléséhez. Az egyházközség nagyobb ünnepségeinek keretében tudjuk átélni és érezni azt, hogy a családban nem vagyunk egyedül, mint valami szigeten, a reményeinkkel, vágyainkkal és félelmeinkkel. Az egyház ünnepei a hit és a remény kifejezői, ez fűz össze bennünket minden kereszténnyel.

Minden vasárnap menjünk templomba

De ne parancs nyomásának engedve

Nem kell jönnötök a megszokás kerékvágásában haladva, a körülmények kényszerét szolgálva, a parancs nyomásának engedve: vágy híján, akart híján, szabadság híján, öröm híján. Meghívlak benneteket szeretettel amely semmit sem akar magának. Testvérkét, barátként, olyanként, akinek elhozhattok mindent, aminek örültök, ami kínoz benneteket, ami aggaszt, ami dühít, várlak benneteket. Olyanként, aki odaadást vár tőletek, aki bevetést követel tőletek, hogy igent mondjatok a testvéretekre, hívlak benneteket. Hogy jóllakottan jóllakassatok, hogy megvigasztaltan vigaszt nyújtsatok, hogy szeretetten szeretetet hintsetek.

Katolikus kincses kalendárium 2002

Mosolygó Tamásné