Tamás Barna jezsuita atya gondolatai a kiegyensúlyozott életről

2017. május 17. – 2017. május 31.

Hat fontos dolog:

Első a hála. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy tudunk megelégedettséggel élni, és örülni mindannak, ami van. Jó volna mindig újra felfedezni, hogy már mennyi mindened van, és jó szívvel  élni abból, amid van. Ez az alap, a kiindulás. Ehhez kell a szemlélődés. Adj időt magadnak, hogy szemléld, hallgasd, ízleld és érezd az illatát az életnek, annak, ami van. Aztán fontos, hogy tudjam kérni, amire vágyom. Aztán jön a cselekvés. Néha nagy bátorság kell hozzá, hogy elkezdjük valóra váltani az álmainkat. Bátran cselekedj! És nagyon fontos: nem kell mindig jól érezned magad. Mindenesetre cselekedj, ha valami kell, ha valami hiányzik! Menj tovább az úton, folytasd! Nagyon fontos még, hogy megtanuljunk bocsánatot kérni és megbocsátani.

Mosolygó Tamásné (Vera néni)