Első adventi gyertyagyújtás Sárospatak koszorúján

 

Óvodásaink gyújtották meg az első adventi gyertyát Sárospatak város koszorúján

Az Adventi készülődés és várakozás első vasárnapján, december 2-án a hagyományokhoz híven a történelmi egyházak képviselőinek köszöntésével és Sárospatak város óvodásainak színes, ünnepi műsorával nyílt meg az Adventi időszak.

Elsőként az Örömhírvétel Görögkatolikus Óvoda, majd pedig a Carolina Óvoda és Bölcsőde gyermekeinek ünnepi összeállítását láthatta a közönség.

A két műsorszám között a református, a görögkatolikus és a római katolikus egyházak képviselői osztották meg ünnepi gondolataikat és adták áldásukat a megjelentekre és kívántak Istentől megáldott, szeretetteljes adventi készülődést. Városunk polgármestere boldog várakozás időszakát kívánt a lakosságnak, majd mindannyian közreműködtek az első adventi gyertya meggyújtásánál.